Home Wiadomości Jasna Góra: Modlitwa za tych, którzy odeszli

Jasna Góra: Modlitwa za tych, którzy odeszli

Redakcja

Kaplica Cudownego Obrazu. Msza św. wspólnotowa za zmarłych ojców i braci Zakonu PaulinówW oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, zgodnie z jasnogórską tradycją, w kolejnych trzech dniach po Zaduszkach odprawiane są szczególne Msze św. za zmarłych paulinów, za rodziców i krewnych ojców i braci oraz za dobrodziejów Zakonu. Eucharystie te celebrowane są od 3 do 5 listopada po południu w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Msza św. w intencji zmarłych ojców i braci paulinów została odprawiona we wtorek, 3 listopada o godz. 17.30. Eucharystii przewodniczył o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu.

„Na początku listopada przeżywamy dni, w których nasze myśli kierują się ku ostatecznemu celowi życia każdego człowieka – powiedział w homilii o. Michał Lukoszek – Refleksja o rzeczach ostatecznych nieodłącznie jednak wiąże się z wydarzeniem, które w każdym z nas budzi jakiś niepokój i lęk – ze śmiercią, i to naszą własną śmiercią. Boimy się śmierci, nie lubimy o niej mówić, chcielibyśmy uciec przed nią a przynajmniej odłożyć ją jak najdalej w czasie. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest ona czymś, co jest zupełnie obce nasze ludzkiej naturze, w którą wpisane jest życie”.

„W Księdze Mądrości czytamy, że śmierci Bóg nie uczynił. Śmierć weszła na świat przez zawiść diabła. Niestety niezależnie od tego, ile mamy lat, nie możemy zapomnieć, że nadejdzie kiedyś, nie wiadomo kiedy, godzina naszej śmierci. Kiedy dotykamy tematu naszej śmierci, nie chodzi o to, by wzbudzać lęk i trwogę, ale chodzi o to, by myśląc o śmierci, rozpalać w sobie nadzieję, która całkowicie zdaje się na miłosierdzie naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa”.

W środę, 4 listopada o godz. 17.30 została odprawiona Msza św. za zmarłych rodziców i krewnych ojców i braci. Przewodniczył jej o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

W czwartek, 5 listopada zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych dobrodziejów i przyjaciół Jasnej Góry oraz członków III Zakonu św. Franciszka. Eucharystia rozpocznie się o godz. 15.30, a przewodniczyć jej będzie o. Mieczysław Polak.

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda