Home Wiadomości Jasna Góra: O misji jezuitów w Europie

Jasna Góra: O misji jezuitów w Europie

Redakcja

Prowincjałowie jezuitów uczestniczący w Częstochowie w Konferencji Prowincjałów Europejskich Towarzystwa Jezusowego modlili się w poniedziałek, 17 października na Jasnej Górze.

„Co roku wszyscy prowincjałowie jezuiccy z całej Europy spotykają się w jakimś miejscu, jest to tzw. Konferencja Prowincjałów Europejskich Towarzystwa Jezusowego. Spotykamy się razem, żeby dyskutować o wzajemnej współpracy, o wspólnej misji, którą mamy tu w Europie. W tym roku nasze spotkanie jest tu w Częstochowie, w Centrum Duchowości Ojców Jezuitów” – wyjaśnia o. Wojciech Ziółek, prowincjał jezuitów z Krakowa.

Msza św. z udziałem 50 ojców jezuitów – reprezentantów wszystkich prowincji Europy została odprawiona o godz. 17.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii celebrowanej w języku angielskim przewodniczył o. Adolfo Nicolás, przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego.

Zebranych powitał o. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry. Zaznaczył, że zakon jezuitów ma wielkie zasługi w posłudze dla Kościoła. „Każdy chrześcijanin wie, jak wiele znaczy zakon jezuicki w całym Kościele (…) Dzisiaj przychodzicie właśnie tu, pokłonić się przed Matką Bożą, tu szukać nowych natchnień, więc życzę, aby przez ten Święty Obraz, przez tą Świętą Ikonę również i na was spływały łaski, odradzały was w waszym posługiwaniu i waszej duchowości ignacjańskiej. Niech Maryja wyprosi u Jezusa błogosławieństwo dla całej wspólnoty zakonnej i w Europie, ale i na całym świecie” – powiedział o. podprzeor.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn

Za: www.jasnagora.com


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda