Home Wiadomości Jezuici pomagają Filipinom

Jezuici pomagają Filipinom

Redakcja

Kilkanaście dni temu Filipiny nawiedził katastrofalny w swoich skutkach tajfun Haiyan – Yolanda, jak go nazwano na Filipinach. Mogliśmy za pośrednictwem mediów widzieć jakie wywołał spustoszenie.

Możemy też przypuszczać – pomni własnych doświadczeń z klęskami żywiołowymi – jak w takich chwilach potrzeba wsparcia i poczucia solidarności innych ludzi. Zachęca nas do pomocy papież Franciszek i nasz o. Generał. Nie chcemy pozostać obojętni na te wołania.

O. Antonio Moreno, Prowincjał Filipin pisał w liście do o. Generała i całego Towarzystwa o rozgrywającym się dramacie wielu milionów ludzi. Zginęło kilka tysięcy osób. Trzy miliony rodzin zostało dotkniętych kataklizmem. Zniszczone zostało 24 tys. domów. Niektóre miasta zostały zrównane z ziemią. Także jezuickie domy i szkoły ucierpiały w ataku żywiołu.

O. John Dardis, Przewodniczący Konferencji Prowincjałów Europejskich, zachęca także do włączenia się w działania pomocowe dla Filipin. „Włączmy w tę akcję zbierania funduszy na pomoc dla dotkniętych żywiołem nasze parafie i szkoły”.

Jezuici włączyli się w organizowanie pomocy dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach. Zorganizowali akcję zbiórki funduszy w parafiach i kościołach, szkołach, domach rekolekcyjnych i wszystkich, jezuickich instytucjach – na miarę ich możliwości.

Zebrane pieniądze proszę, byście przekazali na konto Prowincji Polski Południowej z dopiskiem „Filipiny” w tytule przelewu.

Numer konta:
93 1240 4650 1111 0010 3640 1490
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Filipiny”

Towarzystwo Jezusowe, Prowincja Polski Południowej
Mały Rynek 8, 31-041, Kraków

Po zebraniu tych funduszy przekażemy je jezuickiej NGO Simbahang Lingkod ng Bayan (SLB), prowadzonej przez współbraci z Filipin. Oni będą mieli najlepsze rozeznanie, jak najsensowniej wykorzystać te fundusze.

Już teraz z góry dziękuję wszystkim za włączenie się w tę akcję pomocy potrzebującym.
Niech ona pomoże nam rozpalać nasze serca i dostrzegać człowieka w potrzebie.

Zostańcie z Bogiem,

Wojciech Ziółek SJ
Prowincjał PME

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda