Home Wiadomości Dominikanie: Trzydzieści lat parafii w Hermanicach

Dominikanie: Trzydzieści lat parafii w Hermanicach

Redakcja

W niedzielę główne uroczystości jubileuszowe trzydziestolecia dominikańskiej parafii w Ustroniu-Hermanicach.

Świętowanie jubileuszu rozpocznie się już w sobotę, 30 listopada, wieczorną mszą świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po liturgii parafianie będą mieli okazję spotkać się z duszpasterzami, którzy w przeszłości pracowali w tutejszej parafii.

Jubileuszową Eucharystię odprawi 1 grudnia o godz. 11 biskup senior Tadeusz Rakoczy, emerytowany ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, na terenie której znajdują się Hermanice. Po południu odmówiony zostanie różaniec w intencji parafii.

Głównym punktem duchowych przygotowań do przeżywania jubileuszu były Misje Święte, które w październiku wygłosił o. Wojciech Jędrzejewski, rekolekcjonista z łódzkiego klasztoru dominikanów. Począwszy od lipca, w każdy czwartek odprawiana była także Nowenna do Matki Bożej Hermanickiej.

W ramach dziękczynienie za trwający obecnie w Kościele katolickim Rok Wiary i jubileusz parafii, ojcowie dominikanie planują zorganizowanie parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w maju przyszłego roku.

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została powołana 25 grudnia 1983 roku, a cztery lata później opiekę nad nią powierzono Zakonowi Kaznodziejskiemu. Jej obecnym proboszczem jest o. Jacek Skupień, który pełni także urząd przeora tutejszego klasztoru.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda