Home Wiadomości Salezjanie: Spotkanie z dyrektorami wydawnictw z terenu Europy

Salezjanie: Spotkanie z dyrektorami wydawnictw z terenu Europy

Redakcja

W dniach 24-27 listopada w Domu Generalnym w Rzymie odbyło się spotkanie dyrektorów salezjańskich wydawnictw z terenu Europy, które zorganizowała Dykasteria ds. komunikacji społecznej.

Poza zaplanowanymi celami, w czasie tego spotkania zadecydowano o uruchomieniu strony internetowej pod nazwą “Don Bosco Media”.

Głównym przedmiotem obrad była analiza sytuacji salezjańskich wydawnictw w Europie z punktu widzenia teleinformatyki (ICT -Information Communication Technology), nowych rodzajów użytkowników, duszpasterstwa salezjańskiego oraz sytuacji ekonomicznej i rynkowej. A wszystko to w celu zawarcia odpowiednich porozumień, określenia form współdziałania i współpracy na poziomie kontynentalnym.

Wśród różnych omawianych zagadnień znalazły się główne wyzwania, jakie stają przed wydawnictwami, pozostające w zgodzie z założeniami charyzmatu salezjańskiego, nowe rodzaje użytkowników, personel pracowniczy i dobre praktyki, jakie już zostały wdrożone.

Zostały zawarte porozumienia dotyczące współpracy i wspólnego działania na poziomie europejskim w perspektywie obchodów dwustulecia urodzin Ks. Bosko w 2015 r. W tym kontekście wszystkie wydawnictwa dzieliły się z innymi swoimi projektami.

16 uczestników, a wśród nich niektórzy członkowie Dykasterii ds. komunikacji społecznej, brało udział w codziennej Mszy św., której przewodniczył kolejno Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez i jego wikariusz – ks. Adriano Bregolin. Natomiast pan Jean Paul Muller, ekonom generalny, wygłosił dwie prelekcje: pierwsza dotyczyła jakości personelu pracującego w sektorze wydawniczym, a druga – linii administracyjnych wydawnictw.

Pośród decyzji, jakie podjęto w czasie tego spotkania, znalazła się także ta dotycząca opracowania strony internetowej “Don Bosco Media”, której zadaniem będzie zaprezentowanie dzieła Księdza Bosko pod kątem wydawniczym oraz nawiązanie kontaktu i współpracy pomiędzy wydawcami z Europy.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda