Home Wiadomości Jezuici: Sukces Mszy w intencji mężczyzn

Jezuici: Sukces Mszy w intencji mężczyzn

Redakcja

21 listopada, o godzinie 20:00 w jezuickim Kościele św. Barbary na Małym Rynku w Krakowie, odbyła się kolejna Msza w intencji mężczyzn. Znakomita frekwencja zaskoczyła samych organizatorów.

„Każdy z nas jest takim Matatiaszem” – tak swoją homilię zaczął o. Grzegorz Kramer SJ. Wczorajsze czytania bardzo dobrze współgrały z intencją Eucharystii, czyli modlitwą o męstwo. Matatiasz przede wszystkim miał świadomość tego, że Bóg mu ufa. To była jego siła i motor napędowy.

– O ufność oraz odwagę dla naszych mężczyzn, modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, po zakończeniu Mszy. – mówi Anna, jedna z licznych kobiet przybyłych do św. Barbary w czwartkowy wieczór.

Regularne Msze w intencji mężczyzn zapoczątkował w Krakowie o. Grzegorz Kramer SJ. Podczas specjalnie przygotowywanych na te okazje homilii, zgromadzeni na Eucharystii mężczyźni mogą posłuchać o tym jak połączyć bycie mężczyzną z obecnością w Kościele i nieco innym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistą – spojrzeniem wojownika.

Krakowskie Msze u św. Barbary cieszą się z miesiąca na miesiąc coraz większą popularnością. Podobnie jak – dedykowany mężczyznom, projekt społecznościowy Banita obecny na Facebook’u, który obecnie skupia ponad 14 000 aktywnych użytkowników.

RED./  kk

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda