Home Wiadomości Jubileuszowe uroczystości odpustowe w parafii pw. Matki Miłosierdzia na Wieczystej

Jubileuszowe uroczystości odpustowe w parafii pw. Matki Miłosierdzia na Wieczystej

Redakcja

Pijarska Parafia na Wieczystej przeżywa w tym roku 30 – lecie swojego istnienia. Z tej okazji szczególny charakter miała przeżywana w minioną sobotę uroczystość odpustowa.

Mszy św. odpustowej przewodniczył bp Damian Muskus. Z ojcem biskupem koncelebrowali prowincjał pijarów o. Józefa Matras oraz o. Andrzej Tupek, proboszcz parafii.

W homilii celebrans wielokrotnie zwracał uwagę na potrzebę ciągłej troski nie tylko o kościół materialny, ale jeszcze bardziej o Kościół rozumiany jako wspólnota parafialna.

O. Proboszcz – mówiąc o zaangażowaniu wielu osób, które od samego początku tworzyły parafię – przywołał postać pierwszego proboszcza i budowniczego naszej świątyni o. Jana Frączka. Wspomniał także o dwóch innych, nieżyjących już pijarach, którzy pracowali w tej parafii: o ojcu Franciszku Koniecznym i ojcu Józefie Guziku.

Trzydziesta rocznica powstania naszej parafii jest doskonałą okazją do wdzięczności Panu Bogu za wszystkie te lata. Swoistym wotum wdzięczności był koncert jubileuszowy, który w niedzielę 17 listopada zgromadził w naszym kościele wielu parafian.

nad.: o. Piotr Recki SchP

Za: www.pijarzy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda