Kalwaria: zakończenie sezonu motocyklowego

W słoneczną niedziele, 5 października w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej miało miejsce uroczyste zakończenie kolejnego podkarpackiego sezonu motocyklowego.

Kulminacyjnym punktem motocyklowego zlotu była Eucharystia, której przewodniczył o. Paweł Gogola – magister nowicjatu franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. Uczestniczyło w niej kilka tysięcy osób.

Kazanie wygłosił o. Dariusz Sowa – socjusz nowicjatu. Zachęcał w nim motocyklistów, aby potrafili zatrzymać się przy Jezusie i Maryi oraz przemyśleć swoje życie i poznać swoją drogę do Pana Boga.

Po Mszy Świętej tradycyjnie już na placu przed Sanktuarium odbywały się koncerty różnych zespołów muzycznych. Przez cały dzień trwała akcja „Moto Serce – motocykliści dzieciom”, podczas której młodzi wolontariusze zbierali pieniądze do puszek na leczenie i rehabilitację małej Marysi z Łańcuta. Czynny był też mobilny punkt poboru krwi, której oddano 15 litrów.

Organizatorami motocyklowych pielgrzymek do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej są Klub Motocyklowy „Ronin Riders” z Rzeszowa i klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

O. Artur Zajchowski

Za: www.franciszkanie.pl.