Home Wiadomości Kanonizacja Matki Teresy przyszłym roku? Jest cud.

Kanonizacja Matki Teresy przyszłym roku? Jest cud.

Redakcja

Matka TeresaWatykańska komisja weryfikuje przypadek niewytłumaczalnego wyzdrowienia cierpiącego na ropnie mózgu Brazylijczyka. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia, może być to cud przesądzający o zakończeniu procesu kanonizacyjnego bł. Matki Teresy z Kalkuty.

Jak donosi Catholic News Agency, papież Franciszek już kilka miesięcy temu wyraził swoje pragnienie, aby wynieść Matkę Teresę do godności świętej w rozpoczynającym się niebawem Roku Miłosierdzia.

Domniemany cud wydarzył się w 2008 roku. Mężczyzna pochodzący z brazylijskiego Santos miał zostać uzdrowiony z ośmiu ropni wymagających natychmiastowego usunięcia. Dane mężczyzny są poufne z uwagi na dobro procesu, ale w prasie wypowiedział się ks. Elmiram Ferreia, który towarzyszył w ów czas choremu i jego rodzinie.

– Widziałem ogrom cierpienia ich wszystkich. Chłopak zaczynał nowe życie (ożenił się), a choroba opóźniła wiele z jego marzeń. Miałem wiele wiary we wstawiennictwo Matki Teresy i celebrowałem codzienną Eucharystię w jedności z siostrami zgromadzenia założonego przez błogosławioną. – mówi kapłan.

Dodaje, że to stąd zrodził się pomysł przekazania rodzinie chorego modlitwy przez wstawiennictwo Matki Teresy. Rodzina skorzystała z modlitwy od ojca Ferreia.

Czy uzdrowienie Brazylijczyka będzie wymaganym do kanonizacji cudem? Nie wiadomo. Obecnie przypadek badają członkowie komisji złożonej z lekarzy oraz teologów. Po ich weryfikacji ostateczna decyzja należeć będzie do Ojca Świętego.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda