Home Wiadomości Kapucyni: Wszystkim chrześcijanom

Kapucyni: Wszystkim chrześcijanom

Redakcja

W ostatnich dniach ukazała się najnowsza książka br. Wiesława Blocka, poświęcona duchowości św. Franciszka z Asyżu. Została wydana przez Wydawnictwo Serafin, po tytułem „Łaska początków”.

Studium brata Wiesława to owoc badań, które opierają się na świadectwie samego Franciszka z Asyżu oraz uważnej lekturze bogatej literatury poświęconej studiom franciszkańskim.

Jest ono jednocześnie pierwszą częścią większej całości poświęconej zagadnieniu duchowości Franciszka z Asyżu, jaka wyłania się z analizy jego pism. Zamierzeniem całego projektu zatytułowanego „Wszystkim chrześcijanom” i dedykowanego nie tylko osobom konsekrowanym, ale także tym, którzy chcą w codziennym życiu w sposób prosty i radosny żyć duchem Ewangelii, będzie przybliżenie w formie serii wydawniczej, dynamicznie rozwijającej się duchowości Świętego z Asyżu.

Aktualne studium zainteresowane jest tajemnicą początków, czyli zrozumieniem istoty charyzmatu brata Franciszka. Próbuje ono w pierwszej części tomiku prześledzić proces jego nawrócenia aż do momentu, kiedy oświecony łaską Bożą będzie potrafił zrozumieć i przekazać innym nowość swego powołania, a następnie uwaga czytelnika zostanie skierowana na interpretację tego wydarzenia, jaką mu nada jego duchowa przyjaciółka i córka, Klara z Asyżu.

Dla lepszego przybliżenia atmosfery trzynastowiecznej Europy w pracy wykorzystano miniatury pochodzące z XV-wiecznego rękopisu przechowywanego we Franciszkańskim Muzeum Braci Mniejszych Kapucynów w Rzymie, prawdopodobnie jednego z lepiej ilustrowanych rękopisów wspólnoty braci mniejszych okresu średniowiecza. Odnajdujemy w nim bowiem ponad 180 dobrze zachowanych miniatur, których celem była ilustracja i wizualizacja dziejów Franciszka i jego towarzyszy.

Książka można nabyć w internetowej księgarni Serafin – www.e-serafin.pl.

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda