Karpie królewskie z opactwa w Staniątkach

Pomimo niedużej liczebności i podeszłego wieku wszystkie siostry z opactwa benedyktynek w Staniątkach pracują jak przysłowiowe mrówki, by odrestaurować niszczejące budynki, ale same nie są w stanie utrzymać tak ogromnego obiektu. Możesz je wspomóc, nabywając karpie królewskie z przyklasztornego stawu.

Siostry starają się godnie zapracować na własne utrzymanie, stąd podjęły przez ostatnie trzy sezony pomyślnie zakończone próby powrotu do uprawy pomidorów i chryzantem w szklarni, wypieku ciast i ciasteczek oraz hodowli obecnie wyłowianych karpi. Ryby karmione były kukurydzą i pszenicą. Benedyktynki dziękują wszystkim, którzy do tej pory wsparli opactwo w Staniątkach nabywając dzieła ich rąk lub składając dobrowolne ofiary.

Mają nadzieję, że i tym razem ich prośba znajdzie otwarte serca u dotychczasowych Dobroczyńców, jak też u innych osób dobrej woli, którzy pomnożą liczbę Ofiarodawców przyjmując imię Przyjaciół opactwa. Siostry pozostają z serdeczną wdzięcznością i codzienną modlitwą za wszystkich przychodzących im z pomocą.

Karpie królewskie można nabyć w klasztorze w Staniątkach koło Niepołomic, w powiecie wielickim. Warunki do ustalenia telefonicznie z Matką Stefanią Polkowską, tel. 507 677 825. Karpie ze Staniątek można nabyć tylko w klasztorze. Nie ma ich w sprzedaży detalicznej w innych miejscach, jeśli jednak są – nie pochodzą ze stawów w Staniątkach!

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl.