Home Wiadomości Klaretyni: 25 lecie parafii i domu zakonnego w Łodzi

Klaretyni: 25 lecie parafii i domu zakonnego w Łodzi

Redakcja

Wspólnota klaretyńska w Łodzi obchodziła potrójną uroczystość z okazji swojej rocznicy. Obchody rozpoczęły się 28 września, ponieważ wspólnota i parafia została utworzona tego dnia 25 lat wcześniej; tego wieczoru Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie pierwszy proboszcz parafii – o. Jan Opala CMF.

Po Mszy otworzył wystawę ukazującą 25 historii parafii.

Następnego dnia Mszy przewodniczył o. Krzysztof Gierat, Prowincjał; razem z nim koncelebrowało ponad 30 kapłanów zakonnych i diecezjalnych. W czasie homilii powiedział „Chrześcijanin nigdy nie powinien zapomnieć słowa ‘świętość’ ”. To wydarzenie było transmitowane w Polsce i za granicą przez Radio Maryja i TV Trwam. Po Mszy czterech Klaretynów brało udział w programie „Rozmowy niedokończone” odpowiadając na pytania słuchaczy.

Ostatnia część celebracji miała miejsce w święto Św. Antoniego M. Klareta. Parafianie, Klaretyni i księża diecezjalni wspominali postać naszego Założyciela razem z biskupem pomocniczym diecezji łódzkiej, Ks. Adamem Lepą. Była to dobra okazja do modlitwy o nowe powołania i o dary Ducha Świętego dla Klaretynów; w jakiś sposób była to także okazja do udziału w naszej Misji Współdzielonej.

Za: www.klaretyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda