Home Wiadomości Kleryk chrystusowiec wygrał „papieski” konkurs literacki

Kleryk chrystusowiec wygrał „papieski” konkurs literacki

Redakcja

Kleryk Maciej Koczaj – student czwartego roku w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Studentów organizowanym w ramach VIII Dni Jana Pawła II – 2013 – „Mądrość”.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać esej dotyczący zagadnienia mądrości w twórczości Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Praca kleryka Koczaja, która zdobyła pierwsze miejsce, dotyczyła różnych propozycji mądrości zawartych w dramacie Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Nagrodą za zwycięstwo jest pielgrzymka do Ziemi Świętej.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce  7 listopada w sanktuarium  bł. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Dni Jana Pawła II wieńczyła Msza święta, której przewodniczył kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. edukacji katolickiej. Po Mszy prof. Zofia Zarębianka (UJ), przewodnicząca jury, odczytała werdykt , a rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Andrzej Chochół wręczył alumnowi Maciejowi Koczajowi pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Następnie miała miejsce uroczysta kolacja, w której laureat również uczestniczył.

Esej zatytułowany „Mądrość Maksa i mądrość Adama. Co Karol Wojtyła mówi o mądrości w dramacie «Brat naszego Boga»?” okazał się jedynym nagrodzonym w tej edycji konkursu. Jak stwierdziła przewodnicząca jury w wypowiedzi dla portalu franciszkańska3.pl: „Tylko jedna z prac zwróciła naszą uwagę i okazała się na tyle wybitną i spełniającą kryteria, by ją uhonorować”. Kilka zdjęć tutaj.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda