Home Wiadomości Oblackie Sanktuarium Relikwii Krzyża Św.: Modlitwa w intencji Politechniki Świętokrzyskiej

Oblackie Sanktuarium Relikwii Krzyża Św.: Modlitwa w intencji Politechniki Świętokrzyskiej

Redakcja

Od czterech lat na początku listopada w murach świętokrzyskiego sanktuarium na wspólnej modlitwie gromadzi się społeczność Politechniki Świętokrzyskiej na czele z Rektorem Stanisławem Adamczakiem i przedstawicielami Senatu oraz profesorowie, pracownicy i studenci tej świętokrzyskiej uczelni.

We wczorajsze niedzielne popołudnie godzinie 15.00 w  bazylice celebrowaliśmy Mszę Świętą w intencji Politechniki Świętokrzyskiej. Eucharystii przewodniczył  opata świętokrzyski O. Zygfryd Wiecha OMI. Okolicznościowe kazanie wygłosił mistrz nowicjatu O. Wojciech Popielewski OMI.

Kaznodzieja w swoim słowie akcentował wagę Reguły św. Benedyktyna w tworzeniu kultury europejskiej, jak i roli jaką odegrały klasztory benedyktyńskie na ziemiach polskich w tym szczególnie opactwo łysogórskie.

Wspólną modlitwę uświetnił Chór Politechniki  pod dyrekcją Pani Małgorzaty Banasińskiej – Barszcz.

Po Mszy Świętej wysłuchaliśmy prelekcji Pana Krzysztofa Furmanka, właściciela firmy „Furmanek Renewal”, który przybliżył aktualny stan prac przy odbudowywanej wieży kościelnej, w które zaangażowana jest także Politechnika Świętokrzyska.

Za: www.swietykrzyz.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda