Home Wiadomości Kokotek – XXII Zjazd Duszpasterstwa Młodzieżowego NINIWA

Kokotek – XXII Zjazd Duszpasterstwa Młodzieżowego NINIWA

Redakcja

NINIWADziś rozpoczyna się ogólnopolski XXII Zjazd Duszpasterstwa Młodzieżowego NINIWA. W tym roku spotkanie odbywać się będzie pod hasłem “Co w trawie piszczy”. Zjazd potrwa do niedzieli.

Szczególnym gościem będzie ks. bp Adam Włodarczyk, pochodzący z Tarnowskich Gór moderator generalny Ruchu Światło-Życie, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Blachnickiego – założyciela Oazy.  Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej odprawi wspólną Euchsrystię oraz wygłosi konferencję “Czynić uczniów”. Uczestnicy wysłuchają też konferencji o. Andrzeja Jastrzębskiego OMI pt. „Formacja NINIWY” oraz o. Bartosza Madejskiego OMI zatytułowaną „Zaangażowanie i odwaga”.

Poza tym w programie wspólna modlitwa podczas Eucharystii, Apelu Jasnogórskiego oraz adoracji. Przewidziano też zabawy plenerowe,  koncert uwielbienia, świadectwa, a także sztukę „To nie tak było!” na podstawie księgi apogryfów Karela Capka w wykonaniu katowickiej Grupy Teatralnej na Witosa & Przyjaciele.

Zjazd Niniwy poprzedziły rekolekcje dla studentów – Kuźnia Charakteru. Trwające od poniedziałku dni skupienia poprowadzi o. Tomasz Maniura OMI. Studenci nie tylko uczestniczyli w tradycyjnych punktach programu (modlitwa, praca fizyczna i duchowa, rozmowa z kapłanem, Eucharystia, ognisko, zabawa i relaks), ale także pomogli w przygotowaniach XXII Zjazdu Niniwy w Kokotku.

Poprzedni, XXI Zjazd Niniwy odbył się w dniach 8-11 listopada w Iławie. Przebiegał pod hasłem “Zwycięska drużyna”, które nawiązywało do naszej zwycięskiej drużyny siatkarskiej. Tematem przewodnim spotkania była wspólnota.

Niniwa to duszpasterski program skierowany do młodych związanych z misjonarzami oblatami. Jest realizowany w prawie dwudziestu parafiach w Polsce. Młodzi z tego ruchu młodzieżowego dwa razy w roku uczestniczą w zjazdach w różnych miastach Polski. Im jest także dedykowany wakacyjny Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Młodzi związani z Niniwą biorą także udział w wolontariacie misyjnym młodych. Do oblackiej Niniwy należy prawie 1,5 tys. osób, a ich centrum znajduje się w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca na Śląsku.

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda