Home Wiadomości 70 flag w rocznicę zakończenia II wojny światowej

70 flag w rocznicę zakończenia II wojny światowej

Redakcja

Flaga RP70 biało-czerwonych flag zostanie poświęconych i rozdanych w najbliższą niedzielę, 3 maja w  Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Osoby, które chciałyby otrzymać flagę, powinny zgłosić się osobiście do Biura Obsługi Pielgrzyma w sobotę od godz. 8.00 do 18.00 oraz w niedzielę od godz. 8.00 do 10.00. Pierwsze 70 osób otrzyma zaświadczenia, które będą podstawą do otrzymania flagi.  Po niedzielnej Mszy św. o godz. 12:00 (bazylika górna, nawa główna) poświecone flagi będzie można odbierać we wspomnianym Biurze Obsługi Pielgrzyma, znajdującym się w dolnej części bazyliki pod schodami wejściowymi do świątyni.

Jak wyjaśnił ks. Wiktor Gumienny, kustosz Sanktuarium, tradycja rozdawania flag w narodowych barwach zrodziła się w 2010 roku po katastrofie smoleńskiej. Było ich wówczas 96, na pamiątkę każdej z osób, która straciła życie w wypadku rządowego samolotu Tu-154. W tym roku, ze względu na przypadającą 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej, księża marianie postanowili rozdać taką właśnie ich ilość.

Licheń Stary, 30 kwietnia 2015 r.

Za: www.lichen.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda