Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Nocne czuwanie na Jasnej Górze Sióstr Opatrzności Bożej

Nocne czuwanie na Jasnej Górze Sióstr Opatrzności Bożej

Redakcja

Nocne czuwanie na Jasnej Górze Sióstr Opatrzności BożejW nocy z 24/25 kwietnia 2015 r., w Roku Życia Konsekrowanego, Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej już kolejny raz podjęło nocne czuwanie na Jasnej Górze.

U tronu Jasnogórskiej Pani licznie zgromadziły się Siostry z wielu Wspólnot w Polsce i na Ukrainie oraz dwie misjonarki S. Sylwestra Mazurek z Japonii i S. Regina Kozioł z Kamerunu.

Razem z Siostrami modlili się też: młodzież i Przyjaciele Zgromadzenia zrzeszeni pod nazwą Przyjaciele Opatrzności Bożej oraz członkowie rodzin Sióstr. Główną intencją modlitwy nocnej była prośba o dar nowych powołań i Boże Błogosławieństwo dla Zgromadzenia.

Mszy św. o północy przewodniczył Ks. Wiesław Kosiński, kapelan Wspólnoty Sióstr domu generalnego w Grodzisku Maz. W homilii powiedział m.in. „Uświadamiamy sobie dziś przy Matce Królowej Polski, przed Jej obrazem jak wielki dar otrzymaliśmy od Jezusa na krzyżu od Bożej Opatrzności, którą słusznie i wyjątkowo pokochała Matka Założycielka Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej Sługa Boża Antonina Mirska.

Otóż tym darem, jaki Bóg w swej odwiecznej miłości ofiarował wam, drogie siostry, jest dar życia konsekrowanego. Każdej z was po imieniu ofiarował powołanie czyli szczególne Boskie wezwanie, abyście ten dar podjęły i całkowicie oddały mu się w sposób świadomy, rozumny i pełen wiary w miłości, właściwie odczytując swoje sumienie. Bo właśnie w waszym sumieniu Bóg złożył to swoje wezwanie „Pójdź za Mną”, aby w odpowiedniej chwili zaowocowało waszą odpowiedzią, zgodą i ślubowaniem oddania życie wyłącznie Panu w posłuszeństwie, czystości i ubóstwie”.

W Akcie Zawierzenie Matka gen. Antonina Kasjaniuk Jasnogórskiej Pani oddała całe Zgromadzenie, wszystkie Wspólnoty, każdą Siostrę Zgromadzenia i wszystkie prowadzone dzieła w kraju i poza granicami.

W programie czuwania oprócz modlitwy indywidualnej były też modlitwy i Adoracje przygotowane przez grupy formacyjne i uczestników czuwania:

  • Różaniec – część bolesna z rozważaniami – przygotowały Siostry Nowicjuszki;
  • Adorację Najświętszego Sakramentu przygotowały Siostry Juniorystki;
  • młodzież z Gimnazjum (MOS) w Przemyślu głębią rozważań i pieśniami wprowadziła nas w modlitwę uwielbienia i dziękczynienia za otrzymane łaski i dary Boże;
  • Przyjaciele Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej włączyli nas w modlitwę różańcową i rozważania części radosnej, w których wybrzmiała wdzięczność za dar życia konsekrowanego;
  • Aspirat i Postulat Koronką do Bożego Miłosierdzia przypomniał nam o prawdzie, że Pan czuwa nad nami i nad całym światem, a każdy człowiek winien być Apostołem Bożego Miłosierdzia;
  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP były ostatnim akcentem nocnego spotkania z Jasnogórską Matką i Królową Polski.

Zakończenia czuwania nocnego na Jasnej Górze dokonała Matka Generalna Antonina dziękując uczestnikom za udział, wspólną modlitwę, radość spotkania i trud pielgrzymowania.

Za: www.providentia.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda