Home Wiadomości Kongo: Kościół apeluje o uwolnienie porwanych zakonników

Kongo: Kościół apeluje o uwolnienie porwanych zakonników

Redakcja

Kościół w Demokratycznej Republice Konga kolejny raz apeluje o uwolnienie trzech księży, którzy osiem miesięcy temu zostali porwani w Północnym Kiwu.

Jednocześnie przypomina, że sytuacja w tym regionie jest coraz bardziej dramatyczna, a przypadki uprowadzeń stają się coraz częstsze.

Diecezja Butembo-Beni, w której pracowali zakonnicy z augustiańskiego zgromadzenia asumpcjonistów, ujawniła, że przy tym samym kościele gdzie zostali porwani doszło do kolejnego uprowadzenia. Tym razem ofiarą padło 15 osób. Wśród nich jest osiem nieletnich dziewcząt i dwie kobiety, które dopiero co wydały na świat potomstwo. Zostały porwane razem ze swymi kilkudniowymi dziećmi. Jedna z nich pracowała jako kucharka u asumpcjonistów.

Kościół alarmuje, że mieszkańcy Północnego Kiwu codziennie padają ofiarą przemocy i wymuszeń. Sytuację, która i tak jest dramatyczna, pogłębia jeszcze kolejna próba zdobycia przez rebeliantów Gomy, będącej stolicą regionu.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda