Home Wiadomości Kontynuacja posługi Braci Mniejszych w Cortina d’Ampezzo

Kontynuacja posługi Braci Mniejszych w Cortina d’Ampezzo

Redakcja

Na prośbę Ministra Prowincjalnego Prowincji Weneckiej o. Antonio Scabio OFM oraz biskupa Diecezji Belluno Mons. Giuseppe Andrich nasza Prowincja objęła nowy, czwarty już Dom zakonny we Włoszech – w Cortina d’Ampezzo.

Wspólnota Braci Mniejszych od 1941 r. pełni posługę duszpasterską w Cortina d’Ampezzo, w Sanktuarium Madonna della Difesa (Matki Bożej skutecznej Obrony), którego początki sięgają XV wieku. Współbracia z naszej Prowincji nie będą prowadzili parafii, gdyż jest ona przy kościele parafialnym (bazylice mniejszej) w Cortina. Natomiast będą zajmowali się całodzienną spowiedzią, duszpasterstwem pielgrzymów oraz turystów i miejscowych wiernych, a także posługą duchową w miejscowym szpitalu i domach sióstr zakonnych. Zarząd Prowincji do nowej placówki skierował o. Edwina Kozickiego OFM i o. Patryka Kułagę OFM; będzie z nimi współpracował br. Gabriele Cherobin OFM, który od 27 lat posługuje w Cortinie m.in. jako zakrystian.

Uroczyste objęcie posługi w Sanktuarium odbyło się w dniu 19 października 2014 roku. Z tej okazji na niedzielną sumę przybyli Ministrowie Prowincjalni z Wenecji i Krakowa, dziekan i proboszcz ks. prałat Paolo Arnoldo, przedstawiciele miejscowego duchowieństwa oraz z Polski: o. Stanisław Mazgaj OFM – Wikariusz Prowincji, o. Edmund Urbański OFM – Wicerektor WSD i o. Florencjusz Szewc OFM – który przez rok (do lipca 2013) pracował w Cortinie, obecnie proboszcz w Warszawie.

Na Mszy św. inaugurującej obecny był burmistrz Cortiny Andrea Franceschi wraz z przedstawicielami władz cywilnych, wojskowych i policji oraz Stowarzyszenia Obywateli Regole, a także miejscowi wierni.

Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię nasz Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM.

Cortina d’Ampezzo jest znanym ośrodkiem turystycznym i narciarskim we Włoszech.

Naszym Współbraciom na ziemi włoskiej życzymy potrzebnych łask Bożych, zapału i franciszkańskiej radości w wypełnianiu posługi głoszenia Ewangelii w ojczyźnie Serafickiego Ojca.

Za: www.ofm.krakow.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda