Home Wiadomości Koszalin: Franciszkański Festyn Rodzinny

Koszalin: Franciszkański Festyn Rodzinny

Redakcja

2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, we franciszkańskiej Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie odbył się Festyn Rodzinny spędzony w typowo franciszkańskim klimacie pogody ducha, wzajemnej solidarności i życzliwości.

Po każdej Mszy Świętej Caritas parafialna rozdawała pączki wszystkim wiernym, dzieci dostały prezenty, a w klasztornym ogrodzie, dzięki staraniom rodziców ministrantów i ich opiekuna oraz hojności różnych sponsorów, czekały na maluchów i nie tylko liczne atrakcje.

Wśród zabaw cieszyły się popularnością m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie, trampolina, malowanie twarzy, loteria fantowa, gry i zabawy, potrawy z grilla, dania włoskie, grochówka wojskowa, ciasta domowego wypieku.

Było stoisko z pamiątkami z Asyżu, stoisko z dobrą książką, z gadżetami przygotowanymi przez młodzież, ale można było też zbadać sobie ciśnienie tętnicze czy poziom glukozy we krwi.

Wszystkim przygrywała Franciszkańska Orkiestra Dęta, śpiewała także młodzież z Duszpasterstwa Ewangelizacyjnego, a w międzyczasie DJ odtwarzał muzykę do zabawy.

Po prostu, dla każdego coś miłego!

fr. Mateusz Stachowski OFM Conv

Rzecznik Prowincji św. Maksymiliana

Za: www.franciszkanie.pl.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda