Home WiadomościZ kraju “Wiarygodni” na Jamnej

“Wiarygodni” na Jamnej

Redakcja

Pod tym hasłem 25 sierpnia rozpocznie się Forum Dominikańskich Duszpasterstw Akademickich.Ponad 140 studentów z duszpasterstw prowadzonych przez ojców dominikanów będzie uczestniczyło w I Forum Dominikańskich Duszpasterstw Akademickich na Jamnej. Spotkanie potrwa od 25 do 30 sierpnia.

Przygotowania do forum trwały ponad rok. „Jest czymś odpowiednim, gdy dobre idee, które mamy w głowie zamieniają się w czyn.”- mówi o. Łukasz Filc, duszpasterz akademicki „Szopki” z Rzeszowa i główny koordynator Forum.

Forum Duszpasterstw to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń z bycia w dominikańskiej wspólnocie. Oprócz codziennej modlitwy studenci wezmą udział w warsztatach tematycznych dotyczących m.in.: twórczości, kreatywnego myślenia, człowieczeństwa oraz Kościoła i tworzenia w Nim wspólnoty.

„Nasze pierwsze forum zatytułowaliśmy „Wiarygodni”. Co ono oznacza? Otóż chodzi o twórczych ludzi Kościoła. Takich, którzy nie boją się wyjść ze swoją wiarą do ludzi niewierzących, z pokręconymi historiami życiowymi, zranionych ludźmi Kościoła. Takich, którzy chcą twórczo przeżywać swoją wiarę, spotkanienie z Panem Bogiem. Nie mają kompleksów i chcą brać życie w swoje ręce. Nie boją się zadawać trudnych pytań i nie zadowalają się łatwymi odpowiedziami. A jednocześnie chcą spotkać się w gronie swoich rówieśników, którzy podobnie myślą i przeżywają swoją wiarę. Czy to wszystko jest możliwe? Czas pokaże. Warto jednak stawiać sobie wysokie cele, aby dzięki nim nasze życie było coraz piękniejsze i bliższe Panu Bogu.” – dodaje o. Łukasz.

Przejdź do strony Forum na Facebooku

Więcej na: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda