Home WiadomościZ kraju Marianie – Góra Kalwaria: nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

Marianie – Góra Kalwaria: nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

Redakcja

W dniach 15-16 sierpnia parafię księży marianów w Górze Kalwarii nawiedziła kopia ikony Jasnogórskiej Matki Bożej Królowej Polski. Uroczystej mszy świętej na rozpoczęcie peregrynacji przewodniczył ks. bp Rafał Markowski. Czuwanie w kościele parafialnym zgromadziło bardzo licznie uczestniczących w modlitwie wiernych z parafii. Apel Jasnogórski poprowadził ojciec paulin, opiekujący się „kaplicą” – samochodem, który jeździ z obrazem do wszystkich parafii archidiecezji warszawskiej. O północy odprawiona została msza święta w intencji powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz upraszająca nowe powołania, zwłaszcza do zgromadzeń sióstr eucharystek oraz księży marianów,€ posługujących w Górze Kalwarii.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP obraz został przewieziony do Domu Pomocy Społecznej, gdzie w czasie Eucharystii udzielono sakramentu namaszczenia olejem chorym oraz cierpiącym na duchu i ciele. W południe w Wieczerniku na Mariankach wierni modlili się przy obrazie, zwłaszcza uwielbiając Boga za dar życia. Udzielono też błogosławieństwa matkom w oczekującym potomstwa oraz modlono się i błogosławiono kobiety upraszające dar potomstwa.

Na zakończenie peregrynacji przedstawiciele grup parafialnych wyrazili swoją wdzięczność za dar nawiedzenia, a ksiądz proboszcz Henryk Kulik MIC zawierzył parafian i mieszkańców miasta Maryi Królowej polskiego narodu. Parafianie przygotowywali się duchowo do czasu peregrynacji poprzez niedzielne katechezy ks. Wojciecha Skóry MIC, kustosza grobu Ojca Założyciela na Mariankach.

Wdzięczni Bogu za dar nawiedzenia, uwielbiając Boga za Niepokalaną Dziewicę, naszą Matkę i Patronkę, na Jej wzór pragniemy – umocnieni darem Jej obecności w kopii jasnogórskiej ikony – kroczyć za Jezusem Chrystusem, jedynym Zbawicielem.

Jakub Biernacki MIC 

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda