Home WiadomościZ kraju „JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM I ŻYCIEM”

„JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM I ŻYCIEM”

Redakcja

„Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi” – śpiewamy w Orędziu Wielkanocnym.

W czasach trudnych dla Kościoła i Jego dzieci – uczniów Chrystusa – niech te słowa, a przede wszystkim sama rzeczywistość Zmartwychwstania Pańskiego będą źródłem umocnienia, nadziei, zdolności przebaczania, trwania w wierności Temu, który za nas umarł, a który o sobie mówi: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” (J 11,25) 

Doznając trudów i przeciwności w obecnym życiu z tym większym przekonaniem wyczekujemy pełnego włączenia w Jego zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i mocami ciemności, i wraz z wszystkimi zbawionymi wołamy: Alleluja!

Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków. Amen (Ap 12,7)

Ks. Tomasz Sielicki SChr
Przewodniczący KWPZM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda