Home WiadomościZ kraju „Rycerz niezłomny” w Krakowie w wykonaniu Theatrum Mundi

„Rycerz niezłomny” w Krakowie w wykonaniu Theatrum Mundi

Redakcja

W najbliższą sobotę 14 stycznia w Krakowie będzie można obejrzeć teatralną opowieść o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sztukę przedstawi Theatrum Mundi w CSW Solvay przy Zakopiańskiej 62 dwukrotnie: o godz. 16.30 i 19.15.

“<<Rycerz niezłomny>> jest wyrazem hołdu dla twórcy Rycerstwa Niepokalanej, założyciela Niepokalanowa i człowieka, który oddał życie za brata” – tłumaczy scenarzysta i reżyser spektaklu Anna Osławska.

„Mamy nadzieję, że spotkanie z Nim przekroczy wymiar teatralny i będzie wejściem w krąg tajemnicy człowieczeństwa sięgającego świętości” – dodaje.

W sztuce grają aktorzy Theatrum Mundi i Rodziny Kolpinga oraz Elżbieta Jeziorowska, Bożena Krzyżanowska, ks. Stanisław Banach oraz franciszkanie.

„Theatrum Mundi” jest teatrem myślenia według wartości, a dewizą jego działalności jest maksyma: „Służyć Wartościom poprzez Słowo”.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda