Home WiadomościZ kraju „Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom” (Tt 2,11)

„Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom” (Tt 2,11)

Redakcja

Drodzy Współbracia!

Jezus przychodzi do wszystkich. Daje się poznawać w podobny sposób, a jednocześnie za każdym razem inaczej w różnorodności ludzkich losów.

Razem z pasterzami i mędrcami cierpliwie wyglądajmy znaków. Szukajmy, czujni, aby rozpoznać Boga, nie rozminąć się z Nim. By spotykać Go tam gdzie jest, nie marnując czasu na wystawanie w miejscach, gdzie nam się tylko wydaje, że powinien przechodzić.

Miejmy odwagę sami stać się znakami, które wskazują właściwe drogi, ale i przestrzegają przed kierunkami donikąd. Nauczmy się od Niego tej wrażliwości serca, które nigdy się nie odwraca od człowieka pogubionego. Tego rozsmakowania się w wolności, prawdzie i miłości, które pozwala dostrzec ślady Boże w ludziach. 

Na czas Świąt Bożego Narodzenia życzę wiary, że Bóg jest i że nas prowadzi. Życzę wiary w piękno i świętość, i sens życia konsekrowanego, pasji – która jest przekonaniem, że miłość ma sens. Życzę radości z dzielenia się nowiną o Jezusie,  z pokazywania życiem – jak On żył.

o. Janusz Sok, CSsR
Przewodniczący KWPZM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda