Home WiadomościZ kraju 10. Czuwanie z Ojcem Pio

10. Czuwanie z Ojcem Pio

Redakcja

Dokładnie w dziesiątą rocznicę kanonizacji Świętego Ojca Pio odbyło się również dziesiąte ogólnopolskie czuwanie modlitewne Grup Modlitwy i Czcicieli Stygmatyka w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. 

16 czerwca 2012 roku o godzinie 21.00 bardzo licznie zgromadzonych pielgrzymów przywitał ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor łagiewnickiego sanktuarium. Apel Jasnogórski poprowadził o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap, który też wygłosił pierwszą konferencję, wprowadzającą w temat czuwania “Świętymi bądźcie”.

Następnie swoim świadectwem wiary dzieliła się Maria Lucia Ippolito z San Giovanni Rotondo, matka cudownie uzdrowionego za przyczyną Ojca Pio Mateusza Collelli (cud kanonizacyjny).

O północy sprawowana była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca, którą koncelebrowało około 60 kapłanów – duchowych opiekunów Grup Modlitwy Ojca Pio z całej Polski. Obecni też byli diecezjalni koordynatorzy Grup Modlitwy Ojca Pio: ks. Andrzej Liszka z diecezji tarnowskiej, ks. Zbigniew Gański z diecezji toruńskiej, ks. Leszek Biłas z diecezji sandomierskiej i ks. Krzysztof Śliczny z diecezji kaliskiej.

Po Mszy Świętej modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego poprowadził o. Bogusław Piechuta OFMCap, wieloletni moderator Grup Modlitwy Ojca Pio w krakowskiej prowincji kapucynów.

Czuwanie zakończyła celebracja “Świętość. Powrót do źródeł”, która była uroczystym odnowieniem sakramentu chrztu świętego, z podkreśleniem zerwania ze złem i otwarcia się na nowe życie łaski – świętość. Uczestnicy otrzymali indywidualne namaszczenie poświęconymi olejami i przyjmując znak krzyża wyznali Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Trzymając zapalone świece wzywali też orędownictwa Ojca Pio i wszystkich świętych, prosząc o wytrwałość i opiekę w realizacji osobistego powołania do świętości. Celebrację poprowadził o. Waldemar Korba OFMCap z Grupą Modlitwy Ojca Pio z Wołczyna.

W czuwaniu wzięło udział ponad 100 grup zorganizowanych z całej Polski oraz liczna rzesza indywidualnych pielgrzymów. (td)

Źródło: www.glosojcapio.pl 

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda