Home WiadomościZ kraju 100. rocznica śmierci o. Wenantego Katarzyńca – nowości wydawnicze

100. rocznica śmierci o. Wenantego Katarzyńca – nowości wydawnicze

Redakcja

Przed nami Rok Jubileuszowy 100. rocznicy śmierci o. Wenantego Katarzyńca. Wdzięczni Bogu za dar sługi Bożego, pragniemy coraz bardziej wgłębiać się w jego życie i duchowość, dlatego też na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej nowych publikacji.

Ostatnio ukazała się książka „Prorok ze Lwowa”, która zasadniczo nie jest biografią Wenantego Katarzyńca. Autor, o. Andrzej Sebastian Jasiński OFM, skupia się raczej na odmalowaniu wewnętrznego portretu Katarzyńca, szczególnego charyzmatu niedostrzeżonego proroka swojej epoki, który to charyzmat z ogromną mocą ujawnia się po blisko 100 latach od śmierci sługi Bożego. Publikacja oczywiście przybliża czytelnikom zarys podstawowych faktów z życia o. Wenantego, jednak głównym zamierzeniem Autora jest ukazanie sylwetki Proroka – bo takim go Autor widzi – w kontekście profetycznym, ale również historycznym, kulturowym i społecznym, a przede wszystkim duchowym ziemi, z której on wyrósł. 

Niejako uzupełnieniem tej publikacji jest „Bóg zadział w moim życiu…”, współczesne świadectwa osób, które doświadczyły niezwykłego orędownictwa sługi Bożego. Dzisiaj, tak jak i dawniej, o. Wenanty rozumie człowieka w jego biedzie, nędzy, osamotnieniu, czasem może depresji i frustracji. Rozumiał człowieka na każdym etapie jego życia – kiedy jako kilkunastoletni uczeń pomagał słabszym od siebie; jako młody kapłan wskazywał zagubionym drogę do Boga; jako wychowawca uczył, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu; jako współbrat spieszył z pomocą i nigdy nie odmawiał proszącemu, chociaż sam nigdy o nic nie prosił, oprócz przyjęcia do zakonu. Znał ludzką biedę od dzieciństwa, bo sam jej doświadczał, i wiedział co to znaczy, że brakuje chleba, czy drobnych pieniędzy na podróż do domu na spotkanie z ukochanymi rodzicami i siostrą. Znał ludzkie cierpienie, bo sam cierpiał i rozumiał co znaczy być pozostawionym samemu sobie.

Warto sięgnąć po te wydawnictwa, pomogą zrozumieć charyzmat życia, świętości i niezwykłego dzisiaj orędownictwa o. Wenantego Katarzyńca, a uzupełnieniem całości będzie Kalendarz Jubileuszowy na 2021 r. – rok 100. rocznicy śmierci sługi Bożego.

Wszystkie nowości można zamawiać pisząc na adres: Klasztor Franciszkanów (Ojciec Wenanty), 37-743 Kalwaria Pacławska 40; mailowo: [email protected] lub w Wydawnictwie Franciszkanów Bratni Zew w Krakowie: www.bratnizew.pl.

oes

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda