Home WiadomościZ kraju 101. rocznicę urodzin obchodzi dziś o. Jerzy Tomziński OSPPE

101. rocznicę urodzin obchodzi dziś o. Jerzy Tomziński OSPPE

Redakcja

Czcigodny Jubilat jest najstarszym paulinem w Zakonie. Był dwukrotnym generałem Zakonu Paulinów i trzykrotnym przeor Jasnej Góry.

W niedzielę, 24 listopada o godz. 7.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji Jubilata. Mszy św. przewodniczył o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

„Czcigodny Ojcze, dziękujemy za każdy dzień Twojego długiego, bo już 101-letniego życia, za wszystkie dni, którymi Pan Bóg Cię obdarzył, za Twoje powołanie, za to, że większość swojego życia spędziłeś tu, na Jasnej Górze w kapłańskim, paulińskim, zakonnym powołaniu – mówił rozpoczynając modlitwę o. Marian Waligóra – Jasna Góra stała się Twoim domem, gdzie możesz wpatrywać się w oblicze Maryi, w tym Jej matczynym spojrzeniu możesz składać swoje dziękczynienia i prośby”.

„My dzisiaj razem z całą nasza wspólnotą jasnogórską ojców i braci paulinów, razem z twoimi bliskimi, przyjaciółmi życzymy Ci, Ojcze Jubilacie przede wszystkim jeszcze długich lat życia z nami na tym świecie. Nie stawiamy granic łasce Bożej. Pragniemy prosić, by nasze życie, również twoje życie, było świadectwem tego, że rzeczywiście naszym istnieniem rządzi Bóg, tak jak to przypominamy sobie w ten uroczysty dzień Chrystusa Króla Wszechświata” – dodał przeor Jasnej Góry.

Po Mszy św. w Zakrystii o. Jerzy Tomzińskim przyjął liczne życzenia urodzinowe.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda