Home WiadomościZ kraju 12 Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

12 Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

Redakcja

Od 1 do 4 maja br. grupa pijarskich wychowanków uczestniczyła 12 Parafiadzie Środowisk Pijarskich w Łowiczu. W tegorocznej parafiadzie wzięło udział 170 osób; grupy z Bolszewa, Elbląga, Poznania, Łowicza, krakowskich parafii: pw. Najśw. Imienia Maryi i MB Ostrobramskiej i krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych i Rzeszowa.

Słońce czy deszcz nie grają roli, kiedy młodzież tryska energią, pasją i chęcią współzawodnictwa. Pod sztandarem Parafiady Środowisk Pijarskich chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjów pijarskich placówek wyruszyli do Krakowa, aby wspólnie spędzić sportowo weekend majowy.

Obowiązkowo na powitanie każdy z uczestników musiał stanąć do wojskowej musztry i wykazać się nie tylko siłą fizyczną, ale również sprytem i inteligencją. Wspólna integracja zakończyła się modlitwą i porządną dawką snu. Prawdziwy sportowiec wie jakie wartości w życiu i sporcie są najważniejsze, dlatego drugi dzień rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią. Nawet burze nie ostudziły zapału młodych zawodników, więc po solidnym śniadaniu ruszyli do boju grając w piłkę nożną i tenisa stołowego. Po kolacji, nie mogło zabraknąć czegoś dla rozruszania szarych komórek – konkursu wiedzy „Kraków – Królewskie miasto”. Wieczorna adoracja pomogła zebrać siły na kolejny, ciężki dzień.

Piątek pod znakiem rozgrywek z siatkówki i koszykówki przyniósł wiele emocji. Po porannej Mszy, odbyły się zawody. Nie zabrakło łez radości, żalu z powodu porażek, uśmiechu z powodu wspaniałego współzawodnictwa. Każdy bogatszy o nowe doświadczenia udał się na grilla i niestety ostatni pogodny wieczór. Pogodny dlatego, że zostały rozdane nagrody oraz z powodu salw śmiechu podczas zabaw.

Wspólne spędzanie czasu, zmaganie się na boisku, radość i wielkie emocje zakończyła Eucharystia dnia czwartego. Z bagażem wielu wrażeń, nowych znajomości każdy wrócił do swojego rodzinnego miasta. Z pewnością większość z nich powróci do Krakowa za rok.

Wyniku klasyfikacji ogólnej:

I miejsce – Szkoły Pijarskie z Łowicza

II miejsce – Reprezentacja Parafii pw. św. Kwiryna z Łapsz Niżnych

III miejsce – Reprezentacja z Zespołu Szkół im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu

Więcek (zdjęcia) na: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda