Home WiadomościZ kraju Kokotek – Do Wierszyny jeszcze 8000 km

Kokotek – Do Wierszyny jeszcze 8000 km

Redakcja

3 maja rozpoczęła się „Wyprawa 2013. Polska – Syberia”. Już o 5.00 rano 24 rowerowych śmiałków wraz z grupą ok. 500 gości i uczestników Zjazdu NINIWY w Kokotku stawiło się w kościele na uroczystą Eucharystię, po której wszyscy zjedli przygotowane, plenerowe śniadanie i z niecierpliwością czekali na wyjazd NINIWA Teamu.

W pożegnaniu wzięło udział wielu gości, m.in. prof. Jerzy Buzek, Burmistrz Lublińca p. Edward Maniura, o. Andrzej Korda – Wikariusz Prowincjalny, reprezentujący Misjonarzy Oblatów MN, a także sportowcy Tomasz Schmidt i Artur Bilewski. Nie dotarł niestety ks. bp senior Jan Wieczorek. Przemowy, tradycyjne tańce przed wyjazdem, chwila modlitwy, poświęcenie rowerów i czułe uściski bliskich, którzy żegnali swoich młodych podróżników na najbliższe 10 tygodni – tak wyglądały ostatnie chwile przed wyjazdem. Rodzice i znajomi będą mogli od tej pory oprócz sporadycznych kontaktów telefonicznych także śledzić poczynania śmiałków przez internet za pośrednictwem strony www.niniwateam.pl w codziennych relacjach pisanych przez osoby z całej Polski. A cel rajdu? Młodzi pod przewodnictwem o. Tomasza Maniury OMI jadą w intencji Polski do polskiej wsi Wierszyna k. Irkucka. To już siódma wyprawa tej ekipy i tradycyjnie będą przemierzać codziennie średnio min. 150 km dziennie bez wsparcia samochodu technicznego i zaplanowanych noclegów. Kilka minut przed godz. 8.00 odjeżdżających w kolumnie rowerzystów pożegnano serdecznie gromkimi brawami i przy dźwiękach piosenki „Wiara czyni cuda”. Do Wierszyny dotrą planowo 6 lipca.

Archiwum Niniwy

Więcej (zdjęcia) na: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda