Home WiadomościZ kraju 15 lat szkół salezjańskich w Toruniu

15 lat szkół salezjańskich w Toruniu

Redakcja

16 października Szkoły Salezjańskie w Toruniu obchodziły 15-lecie swojej działalności. Obchody jubileuszowe połączone były z poświęceniem nowego skrzydła szkoły.

W uroczystościach uczestniczyli: Ordynariusz Diecezji Toruńskiej ks. bp Andrzej Suski, inspektor prowincji pilskiej ks. Marek Chmielewski, pani kurator Anna Łukaszewska, pan Wiceprezydent Torunia Ludwik Szuba, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, dyrektorzy szkół toruńskich i salezjańskich, absolwenci i uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście.

Najpierw, w kościele pw. Świętego Antoniego, odprawiona została Eucharystia dziękczynna za 15 lat istnienia Szkół Salezjańskich w Toruniu. Po niej ksiądz biskup poświęcił nowy budynek szkoły, który w tym roku został oddany do użytku. Po Mszy św. rozpoczęła się uroczysta akademia połączona z okolicznościowymi przemówieniami zaproszonych gości. Ksiądz inspektor wręczył również Nagrody Organu Prowadzącego.Na zakończenie goście zwiedzili nowe sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne i inne nowoczesne środki dydaktyczne, obejrzeli wystawy i prezentacje przygotowane specjalnie na tę okazję przez nauczycieli i uczniów.

Szkoła salezjańska w Toruniu rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku w dawnym budynku przedszkola na Rubinkowie. Początkowo była to niewielka szkoła podstawowa. Gdy w życie weszła reforma edukacji, salezjanie otworzyli również gimnazjum. W 2003 roku ruszyła budowa pierwszego obiektu na Wrzosach, innej dzielnicy Torunia. Po jej ukończeniu w 2007 r. szkoła przeniosła się do nowych budynków. W tym roku dobudowane skrzydło powstało w zaledwie dziewięć miesięcy i mieści w sobie 11 nowocześnie wyposażonych sal. Obecnie podstawówce i gimnazjum uczy się 366 osób.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda