Home WiadomościZ kraju Spotkanie środowisk misyjnych w Poznaniu

Spotkanie środowisk misyjnych w Poznaniu

Redakcja

W ramach obchodów Tygodnia Misyjnego w Poznaniu po raz pierwszy zorganizowano spotkanie kilkunastu środowisk zajmujących się w tym mieście działalnością misyjną. Jak wyjaśnił ks. Szymon Stułkowski, opiekun naukowy poznańskiego Akademickiego Koła Misjologicznego, było ono okazją do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i poinformowania o planowanych działaniach.

„Na pewno do wszystkich nie dotarliśmy, ale tych kilkanaście organizacji, grup, stowarzyszeń, kół naukowych to jest ogromne bogactwo, które nas zaskoczyło tym, co każda grupa robi, począwszy od formacji, poprzez różną działalność pomocową, poprzez stwarzanie przestrzeni, w której można się spotkać i dzielić się doświadczeniami misyjnymi” – powiedział ks. Sułkowski.

Podczas spotkania swoją działalność przybliżyli m.in. przedstawiciele Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu”, Werbistowskiego Centrum Tabor czy Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda