Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Kraków: Niedziela pod psem i kotem

Franciszkanie – Kraków: Niedziela pod psem i kotem

Redakcja

Zbiórka karmy dla psów i kotów, akcja adopcyjna zwierząt, bezpłatne porady lekarza weterynarii i msza polowa za miłośników i opiekunów zwierząt z udziałem podopiecznych to propozycje na zakończenie miesiąca dobroci dla zwierząt w Krakowie.

W niedzielę 28 października Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przy wsparciu Zakonu Franciszkanów i Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie organizuje w centrum miasta (skwer przy ul. Franciszkańskiej) imprezę o charakterze charytatywnym na rzecz zwierząt.

„Będziemy pozyskiwać środki finansowe poprzez zbiórkę pieniędzy do puszek kwestarskich oraz sprzedaż przedmiotów podarowanych przez darczyńców. Będzie zbiórka karmy dla psów i kotów oraz akcja adopcyjna zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. W czasie pikniku będzie można również skorzystać z bezpłatnej porady lekarza weterynarii” – informują organizatorzy.

Podczas popołudniowego pikniku odbędzie się też koncert scholi „Ziarenko” pod dyrekcją Elżbiety Gawor. Wystąpią też goście specjalni, m.in. Jacek Zieliński z zespołu „Skaldowie”.

Impreza rozpocznie się mszą św. o godz. 13.00 w intencji opiekunów zwierząt, którą odprawi franciszkanin, członek Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu o. Jan Maria Szewek.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda