Home WiadomościZ kraju “W drodze” przeczytasz w bibliotece cyfrowej

“W drodze” przeczytasz w bibliotece cyfrowej

Redakcja

W „Armarium” – jak nazywa się stworzona przez dominikanów biblioteka cyfrowa –będzie można przeczytać zdigitalizowane wersje ponad dwustu archiwalnych numerów miesięcznika „W drodze”.

„Liczymy, że do jesieni przyszłego roku, kiedy czasopismo będzie świętowało swoje czterdziestolecie, uda nam się zdigitalizować co najmniej 250 numerów miesięcznika” – mówi pomysłodawca projektu, o. Janusz Kaczmarek z Biblioteki Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów.

Prace nad projektem rozpoczęto w październiku tego roku. Nad digitalizacją archiwalnych numerów założonego w 1973 roku przez o. Marcina Babraja pisma pracuje 15 osób. Do tej pory w „Armarium” można już przeczytać większość numerów z lat 1973-1976.

Powstała prawie dwa lata temu biblioteka cyfrowa udostępnia najcenniejsze i najbardziej poszukiwane pozycje z dominikańskich bibliotek. Znajdują się w niej systematycznie powiększane: archiwalia, rękopisy, druki liturgiczne i czasopisma wydawane przez dominikanów.

Biblioteka „Armarium” dostępna jest pod adresem http://bc.dominikanie.pl i należy do Federacji Bibliotek Cyfrowych w Polsce.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda