Home WiadomościZ kraju 16. Targi Książki w Krakowie otwarte

16. Targi Książki w Krakowie otwarte

Redakcja

W czwartek w Krakowie przy Centralnej 41 A ruszyły Targi Książki, które potrwają do niedzieli. To najlepsze wydawnictwa, najpopularniejsi autorzy, największa liczba zwiedzających i najbogatszy program towarzyszący. Na targach jest pięć salonów, a wśród nich Salon Wydawców Katolickich, który honorowym patronatem objął metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

W Salonie Wydawców Katolickich prezentowane są książki naukowe, teologiczne, dziecięce i młodzieżowe, beletrystyczne, poradniki, a nawet książki kucharskie.

W Salonie można poznać i zakupić publikacje ponad 60 oficyn zakonnych, diecezjalnych i kościelnych. Można również spotkać się i porozmawiać z autorami książek, m.in. z benedyktynem o. Leonem Knabitem, s. Anastazją Pustelnik, redemptorystą o. Piotrem Koźlakiem, jezuitą o. Fabianem Błaszkiewiczem, sercaninem ks. Michałem Olszewskim, ks. prof. Januszem Mastalskim z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II czy ks. prałatem Franciszkiem Ślusarczykiem i s. Elżbietą Siepak z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Jednak, jeśli ktoś myśli, że Targi Książki to tylko słowo pisane, literatura, to grubo się myli. Bo obok tradycyjnych salonów – Wydawców Szkół Wyższych, Wydawców Katolickich, Książki Przyrodniczej czy Małych Ojczyzn – jest i salon Nowych Mediów. A w nim: e-booki, audiobooki, papier elektroniczny, tablety i czytniki książek elektronicznych.

Ponadto organizatorzy zorganizowali zjazd blogerów.

Targom Książki w Krakowie rokrocznie towarzyszy kilkanaście konkursów dedykowanych branży księgarskiej oraz wydawniczej. Przez cztery dni trwania imprezy mają miejsca rozstrzygnięcia najważniejszych polskich plebiscytów i konkursów.

Podczas Targów Książki w Krakowie nie braknie konkursów promujących czytelnictwo, organizowanych z myślą o zwiedzających. Organizatorzy konkursów zapewniają świetną zabawę, ciekawe inicjatywy oraz atrakcyjne nagrody.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda