Home WiadomościZ kraju Werbiści: Misyjne Święto Młodych – zaproszenie

Werbiści: Misyjne Święto Młodych – zaproszenie

Redakcja

Już po raz czwarty Werbistowskie Centrum Młodych TABOR organizuje Misyjne Święto Młodych, które odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Chludowie koło Poznania.

Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Kościół moim domem”, które jest tematem przewodnim działań duszpasterskich w Kościele w bieżącym roku liturgicznym.

W czasie spotkania zaplanowano wspólne Eucharystie, nabożeństwa, konferencje, spotkania z misjonarzami, spotkania w grupach dyskusyjnych, wspólną rekreację. Wśród zaproszonych gości znaleźli się bp Ladislaw Nemet SVD, ordynariusz diecezji Zrenjanin w Serbii, bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, o. Edward Konkol SVD ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA z Białegostoku, ks. Artur Godnarski, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji oraz ks. Tomasz Źwiernik, duszpasterz młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej i kapelan więzienny.

Wieczory zarezerwowano na koncerty muzyczne. Swój udział zapowiedziały takie zespoły jak Bethel, Siewcy Lednicy, Mate.O, 3dzieści3, Pinokio Brothers. Wystąpi także Teatr A z Gliwic.

Patronatem honorowym spotkanie objęli Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki oraz gmina Suchy Las, na terenie której położone jest Chludowo.

Organizatorzy mają nadzieję, że IV edycja Misyjnego Święta Młodych przyciągnie do Chludowa jeszcze większą grupę młodzieży. „W ubiegłym roku gościliśmy kilkaset młodych ludzi. – mówi o. Damian. – Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Być może ci, którzy byli na takim spotkaniu wcześniej zachęca swoich kolegów i koleżanki. Wszystkich gorąco zapraszamy!”

Werbistowskie Centrum Młodych TABOR działa od września 2009 roku w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie koło Poznania. Celem Centrum jest pomoc w odkrywaniu Żywego, Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa w życiu młodych ludzi. TABOR organizuje spotkania i rekolekcje dla młodzieży, warsztaty liturgiczne, muzyczne, plastyczne i teatralne, spotkanie formacyjno-powołaniowe dla młodzieży męskiej, prowadzi Szkołę Życia Słowem Bożym oraz aktywnie włącza się w inicjatywę ewangelizacyjną „Przystanek Jezus”.

Więcej informacji na temat Werbistowskiego Centrum Młodych i tegorocznego Misyjnego Święta Młodych znaleźć można na stronie www.wcm.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda