Home WiadomościZ kraju 25. Dni Xaverianum w Opolu

25. Dni Xaverianum w Opolu

Redakcja

W Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury  w Opolu trwają 25 Dni Xaverianum. Świętowanie rozpoczęło się w niedzielę 24 listopada od Dni Absolwenta, a zakończy się 3 grudnia koncertem zespołu Raz Dwa Trzy. 

Tegoroczne jubileuszowe Dni mają zbiegają się ze szczególnymi rocznicami. Minęło właśnie 50 lat od przybycia do Opola o. Józefa Czaplaka, wieloletniego duszpasterza akademickiego w tym mieście. Za kilka tygodni minie także 25. rocznica jego śmierci.

Dni Xaverianum ruszyły na przełomie listopada i grudnia 1994 roku. Ich inicjatorami byli ówcześni duszpasterze akademiccy o. Wojciech Ziółek SJ i o. Paweł Kosiński SJ. Idea święta tzw. Javeriady została przeszczepiona do Opola z Hiszpanii, a ściślej mówiąc z Javier, rodzinnego miasta św. Franciszka Ksawerego. Tam właśnie na początku grudnia obchodzi się doroczny festyn religijny ku czci wielkiego i świętego misjonarza.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach w Opolu.

Sobota – 1 grudnia 2018

Niedziela – 2 grudnia 2018

  • Zakończenie Nowenny do św. Franciszka Ksawerego
  • 20.00 Uroczysta Eucharystia z okazji 50-lecia powstania DA Xaverianum (kościół)

Poniedziałek – 3 grudnia 2018

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda