28. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej

RMDni radości, refleksji i modlitwy przeżywane w duchu franciszkańskim – od 19 do 25 lipca w  Kalwarii Pacławskiej odbywa się 28. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. 

 Tegoroczne spotkanie przebiega pod hasłem  „Projekt Mesjasz – Zwycięstwo”. Nawiązuje ono do pierwszych męczenników franciszkańskich, którzy 24 lata temu w Peru ponieśli śmierć za wiarę. W tym roku mają oni zostać wyniesieni na ołtarze.

O. Piotr Reizner. dyrektor Franciszkańskiego Spotkania Młodych podkreślił, że patrząc na wydarzenia związane z męczeństwem franciszkanów, wyłania się obraz ziemskiego życia człowieka w kontekście wiary w Chrystusa. Taki życie – jak wskazał o. Reizner – zawsze będzie zwycięstwem.

– Te wydarzenia skłoniły nas do wyboru tematu tegorocznego FSM-u. Chcemy mówić o życiu wiecznym. Temat trudny, biorąc pod uwagę, że cały świat stawia na ‘tu i teraz’. Tym bardziej chcemy powiedzieć o życiu na ziemi, które ma nas prowadzić ku zwycięstwu – czyli ku życiu wiecznemu z Bogiem w niebie! O ludzkiej wędrówce i walce, w której przez małe zwycięstwa i porażki, Bóg nas prowadzi do ostatecznego zwycięstwa! W tej perspektywie innej wartości nabierają także nasze problemy, zmaganie się ze swoją słabością, podnoszenie z grzechu – powiedział o. Piotr Reizner.

Gośćmi tegorocznego spotkania będą: Maria Stepan, Krzysztof Ziemiec, Adam Woronowicz, Dariusz Kowalski, Piotr Żyłka, Łukasz Nowicki, ks. Dariusz Oko, ks. Jan Kaczkowski i wiele innych znanych osób. Organizatorzy przewidzieli w programie również m. in. koncerty zespołów muzycznych i projekcje filmów:  „Doonby. Każdy jest kimś!”, „God’s Not Dead”, „Karolina”, „Mary’s Land”, „Miłość z neta”.

Więcej informacji na temat tegorocznego spotkania TUTAJ

zakonfranciszkanow.pl/RIRM

Za: Radio Maryja