Oblaci NMP: Festiwal Życia już od poniedziałku!

oblaci.plJuż w poniedziałek startuje Festiwal Życia. Coroczne święto młodzieży oblackiej tym razem odbędzie się pod hasłem „Kompania braci i sióstr”. Uczestnicy przez kilka dni odkrywać będą bogactwo powołania do życia konsekrowanego. Organizatorzy spodziewają się kilkuset osób.

Od kilku dni trwa przygotowanie infrastruktury w Kodniu, gdzie odbędzie się Festiwal. Przed sztabem kilkadziesiąt gorących godzin, dlatego proasi on o równie żarliwą modlitwę.

Tymczasem na stronie www.festiwalzycia.pl wszyscy, którzy nie ukonczyli jeszcze dzieła pakowania mogą zapoznać się ze wskazaniami organizatorów co do zawartości bagażu. Warto m.in. pamiętać o dokładnym zaplanowaniu podróży (do Kodnia nie dojeżdża kolej), zabraniu ze sobą zgody opiekuna przez osoby niepełnoletnie oraz o zaopatrzeniu się… w środek na komary.

Festiwal Życia to spotkanie młodzieży organizowane od kilku lat przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Duszpasterstwo Młodzieży „Niniwa” w każdy ostatni tydzień lipca. Punktem wyjścia Festiwalu jest fragment z Pisma Świętego: Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości (J 10,10). Każdy Festiwal różni się od siebie – co roku inny temat, zaproszeni goście, atrakcje oraz zespoły. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 20-25 lipca w sanktuarium w Kodniu nad Bugiem.

OMI/Festiwal Życia

Za: www.oblaci.pl