Home WiadomościZ kraju 28 lutego ogólnopolski dzień modlitwy i postu za Ukrainę

28 lutego ogólnopolski dzień modlitwy i postu za Ukrainę

Redakcja

Piątek 28 lutego będzie Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwróciło się do wszystkich wiernych w Polsce z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. 

„Prosimy wszystkich naszych wiernych, aby w ten sposób też okazać solidarność – mówi sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. – Obyśmy mogli, wołając przed Bogiem, uprosić też dar pokoju, a przede wszystkim powstrzymanie się od przelewu krwi tam właśnie na Ukrainie, wśród naszych sióstr i braci, którzy przecież są tak blisko nas” – powiedział bp Wojciech Polak.

Tymczasem Caritas Polska zwraca się z apelem o pomoc dla potrzebujących Ukraińców. Chodzi o fundusze na zakup leków i żywności. Caritas przekazała już na konto Caritas Spes na Ukrainie 50 tys. zł na najpotrzebniejsze środki.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie


Warszawa, 20 lutego 2014 roku

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda