Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Solidarni z Ukrainą

Redemptoryści: Solidarni z Ukrainą

Redakcja

Obecny czas na Ukrainie jest szczególny. Na Majdanie w Kijowie giną ludzie, jest wielu rannych, wielu trafiło do więzień. Te dramatyczne wydarzenia poruszają nas i skłaniają do solidarnej postawy z ludźmi, którzy domagają się swoich praw. Podziwiamy ich determinację i gotowość do ponoszenia największych nawet ofiar. Czujemy się przynagleni do modlitwy w ich intencji i niesienia pomocy materialnej.

Od początku istnienia niepodległej Ukrainy staraliśmy się jako redemptoryści wspierać odradzające się struktury demokratyczne, pomagać nawiązywać partnerskie relacje miast Ukrainy i Polski, realizować projekty kulturalne i budować nowe przyjacielskie relacje. W miarę możliwości służyliśmy także pomocą materialną najbardziej potrzebującym. Z czasem otwarło się nowe pole wspólnych działań, gdy nawiązaliśmy współpracę z redemptorystami Prowincji Lwowskiej. Nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tuchowie przez kilkanaście lat było wspólnym miejscem przygotowania do kapłaństwa i życia zakonnego dla wielu redemptorystów ukraińskich i polskich.

Z ludźmi protestującymi na Majdanie od początku są ukraińscy redemptoryści. Po konsultacji z nimi, już kilka tygodni temu zdecydowałem, że najlepszą formą pomocy będzie po prostu pomoc finansowa. Dlatego od kilkunastu dni trwa w naszej prowincji zbiórka środków na ten cel. Gdyby ktoś chciał dołączyć do organizowanej przez nas pomocy, podajemy konto:

Prowincja Warszawska Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela,
ul. Piesza 1, 00 – 230 Warszawa

Bank PKO SA XI Oddz. Warszawa
Ul. Podwale 17A, 00-252 Warszawa
Nr konta 82 1240 1138 1111 0010 0154 3165

o. Janusz Sok CSsR
prowincjał

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda