Home WiadomościZe Świata Paulini: Brovary na Ukrainie zabarykadowane

Paulini: Brovary na Ukrainie zabarykadowane

Redakcja

Zamieszczamy list, jaki otrzymaliśmy po południu od paulinów posługujących na Ukrainie:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pragnę zwrócić się do Drogich Współbraci oraz Wszystkich Pielgrzymów na Jasnej Górze z apelem do gorącej modlitwy o pokój na Ukrainie. 

Nasza paulińska parafia jest w Brovarach (ok. 25 kilometrów do Majdanu). Obecnie wierni organizowali straż w miejskim szpitalu, by chronić przebywających tam rannych przed milicją, która wypełnia przestępcze rozkazy. Wyjazd z miasta w stronę Kijowa również jest zabarykadowany. Jest oczekiwane natarcie ‘tituszek’ (‘kryminał’ wypuszczony przez władzę na ulicę i również wypełniający rozkazy władz). Dziś w nocy odparto 9 autobusów z ‘tituszkami’. Zatrzymano 1 bus z bronią. Mosty przez Dniepr są zablokowane. Do konfliktu może wkroczyć armia. W parafii również szykujemy się przyjmować rannych. Kijów jest blokowany ze wszystkich stron. Ludzie za wolność gotowi stać do końca!

Niech Maryja, nasza Matka wyjedna pokój nam wszystkim!

o. Roman Laba, delegat Generała Zakonu Paulinów na Ukrainie

P.S. Dołączam kilka zdjęć z Kijowa i Brovar.

*

Jak poinformował nas właśnie o. Dariusz Cichor, definitor generalny Zakonu Paulinów, na Jasnej Górze podczas każdej Mszy św. zanoszona jest modlitwa w intencji Ukrainy.

Więcej na: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda