Home WiadomościZ kraju 28. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna u tronu Matki

28. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna u tronu Matki

Redakcja

Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna po raz 28. wyruszyła ze Szczańca do Częstochowy. Choć początkowo grupa składała się jedynie z kilkudziesięciu osób, z każdym dniem rosła w siłę, aby we środę, 14 sierpnia, stanąć przed obliczem Jasnogórskiej Pani w liczbie ok. 150 osób.

Przez dwa tygodnie wędrowaliśmy z miejscowości do miejscowości, spotykając się po drodze z dobrocią ludzi, z działaniem Boga i z własnymi ograniczeniami. W trudzie pielgrzymowania towarzyszyło nam hasło przewodnie z Ewangelii św. Jana: «Wytrwajcie w miłości mojej» (J 15,9).

Mieliśmy okazję codziennie uczestniczyć w Eucharystii, modlić się w różnych formach, korzystać z sakramentu pokuty, wysłuchać wielu konferencji i świadectw, podyskutować i podzielić się doświadczeniem podczas prac w grupach, a także spotykać się z mieszkańcami miast w czasie wieczornych ewangelizacji i adoracji. Większość z nas zaangażowała się w diakonie zgodnie ze swoimi talentami, aby móc służyć dla dobra całej grupy oraz pełniej przeżyć czas pielgrzymowania zgodnie z przykazaniem miłości Boga i bliźniego.

Dziękujemy wszystkim napotkanym osobom za okazaną dobroć i modlitwę w naszej intencji, a wszystkim pielgrzymom za zaangażowanie i świadectwo wiary słowem i działaniem. Wytrwajmy w miłości Chrystusa!

Relację z całej pielgrzymki można obejrzeć na Facebooku SPE.

Anna Nadstazik, Salezjańska Grupa Medialna
zdjęcia: Agnieszka Krzyształowicz

Za: pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda