Home WiadomościZ kraju 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Redakcja

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży to spotkanie prawie 1500 osób z 8 europejskich krajów. Już po raz kolejny młodych złączy pasja wyrażona w trzech słowach: stadion-teatr-świątynia.

W dniach od 9 do 15 lipca Parafiadowicze z: Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Niemiec oraz Słowacji przyjadą do Warszawy. Tu spotkają się na deskach teatru, na bieżni stadionu oraz w przestrzeni wspólnej modlitwy. Czekają na nich m.in. konkursy wiedzowe, sportowe, artystyczne, plastyczne i wokalne.

Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza, prowadzone przez Zakon Pijarów, już po raz 29. organizuje Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży. Mając na celu integralny i pełny rozwój człowieka stowarzyszenie wciela w życie idee starożytnego wychowania opartego na triadzie: stadion-teatr-świątynia.

Sport na Parafiadzie to 13 różnych dyscyplin w 16 konkurencjach sportowych m.in. biathlon letni, strzelectwo i konkurencje lekkoatletyczne. Świątynia to wspólna modlitwa i wiara, która przekracza granice państw i narodów. Codzienna Msza Święta oraz wieczory modlitewne skupione są wokół osoby założyciela pijarów i patrona Parafiady – św. Józefa Kalasancjusza. Kultura to spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory w ramach konkursu wokalnego, interdyscyplinarne warsztaty „MY i ŚWIAT”, czy konkurs plastyczny nawiązujący do roku Conrada.

Podczas pobytu w Warszawie Parafiadowicze z różnych stron świata zobaczą także najciekawsze zakątki Warszawy, w tym warszawskie muzea, Parlament Rzeczpospolitej Polski czy siedzibę Telewizji Polskiej.

Uroczysta Inauguracja 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbyła się 9 lipca 2017 o godz. 16.00, w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach.
Mszy Świętej przewodniczył JE ks. bp. Marek Solarczyk.

Gwiazdą koncertu inaugurującego Parafiadę będzie zespół ewangelizacyjny „Chusti”.

Patronat honorowy nad 29. Międzynarodową Parafiadą Dzieci i Młodzieży objął Prezydent Rzeczpospolitej Polski, Andrzej Duda.

Adam Ligęza
rzecznik prasowy 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży
tel. 500-504-855, e-mail: [email protected], www.parafiada.pl

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda