Home WiadomościZ kraju 30. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

30. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

Redakcja

W nocy z 16 na 17 października już po raz 30 w Częstochowie odbędzie się Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów oraz ich duszpasterzy. W tym roku modlitewnemu spotkaniu przyświeca hasło „Wskazujcie drogi Boże pielgrzymstwu polskiemu”.

Organizatorem czuwania jest Towarzystwo Chrystusowe i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. 

Wierni będą modlić się u stóp Królowej Polski za naszych rodaków za granicą i wszystkie rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną. Chcą także podziękować Matce Bożej za posługę zgromadzeń zakonnych na obczyźnie.

W tym roku Jasnogórska Noc Czuwania organizowana jest już po raz trzydziesty i przypada w dniu wyboru na stolicę piotrową Papieża Polaka – św. Jana Pawła II.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w auli o. Kordeckiego. Tam zaplanowano koncert ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu Moniki Grajewskiej i Dariusza Janusa. Po koncercie wierni przejdą do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

O 20.20 będą odmawiali różaniec, a o 21.00 uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Modlitwę poprowadzi ks. Edmund Druz, prowincjał Chrystusowców z Niemiec.

Nie zabraknie także modlitwy w intencjach duszpasterstwa polonijnego i o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło tych, którzy poza granicami naszej Ojczyzny będą głosili nauczanie Chrystusa.

O północy sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Stefanka. Transmisję Eucharystii przeprowadzą TV Trwam i Radio Maryja. Na zakończenie czuwania zaplanowano Drogę Krzyżową.

Więcej na: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda