Home WiadomościZ kraju 31 tys. zł dla Domu Mocarzy od KUL

31 tys. zł dla Domu Mocarzy od KUL

Redakcja

31 tys. zł zebrał KUL w ramach akcji “Jałmużna Wielkopostna dla Mocarzy”. Rektor uczelni ks. prof. Mirosław Kalinowski zakończył akcję symbolicznym przekazaniem czeku Siostrom Zmartwychwstankom, które w Mocarzewie pod Łowiczem prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy dla 80 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Cała zebrana kwota przeznaczona zostanie na budowę nowego domu, który siostry budują dla swoich podopiecznych.

Spotkanie było również okazją do podpisania listu intencyjnego pomiędzy uniwersytetem a Zgromadzeniem Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego – Prowincja Warszawska.

Organizatorem zbiórki był Uczelniany Samorząd Studentów KUL. – To wielka radość, że jako studenci, pracownicy, absolwenci i przyjaciele KUL mogliśmy wesprzeć to piękne dzieło budowy nowego Domu Mocarzy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy ofiarowali swoje pieniądze i nie ukrywam, że jest to początek naszej współpracy z Siostrami Zmartwychwstankami – powiedział Paweł Robak z USS. Wszyscy, którzy włączyli się do akcji tworzą jedną wielką rodzinę “Mocarzy”, którzy towarzyszą im w dalszej drodze – dodał Robak.

Przekazując symboliczny czek, w imieniu społeczności uniwersyteckiej, rektor KUL podziękował jej organizatorom i ofiarodawcom oraz podkreślił, że zbiórka zjednoczyła wiele środowisk, a przede wszystkim służyła tym, którzy są najbardziej potrzebujący. Dziękując siostrom za ich posługę pełną miłości na rzecz podopiecznych w Mocarzewie ks. prof. Mirosław Kalinowski przywołał słowa św. Brata Alberta, który powiedział, że “bez miłości najlepszy obiad jest niesmaczny, bez miłości najlepsza opieka jest niemiła”. Rektor wyraził też nadzieję na kontynuację współpracy KUL z siostrami przy realizacji kolejnych inicjatyw.

Odbierając czek s. Maria Aurelia Adamczyk, przełożona prowincji warszawskiej sióstr zmartwychwstanek, podziękowała społeczności KUL za otwarte serce i tak sprawną organizację zbiórki. Nawiązując do Świętego Patrona KUL – Jana Pawła II podkreśliła, że na KUL jest wiele osób, które tak jak On są wrażliwe na potrzeby innych. – Dziękuję przede wszystkim w imieniu naszych podopiecznych, którzy wołają o miłość. Dziękuję za tę inicjatywę, która wspiera budowę Domu Mocarzy – powiedziała siostra przełożona.

Zbiórka prowadzona była na portalu pomagam.pl poprzez, poprzez który swoją “jałmużnę” wpłaciło blisko 300 osób. Swoje datki mogli wpłacać również wierni uczestniczący w mszach świętych w kościele akademickim KUL. Całkowity koszt budowy Domu Mocarzy siostry szacują na ok. 20 mln zł. Obecnie budowa jest na etapie stanu surowego.

Patronat nad akcją objęli m.in. abp. Wojciech Polak, Prymas Polski, abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski i ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

KUL / Lublin
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda