Home WiadomościZ kraju Film „Krucjata” – premiera w sieci 5 maja 2021

Film „Krucjata” – premiera w sieci 5 maja 2021

Redakcja

5 maja 2021 r. minie 5 lat od uroczystego zainaugurowania w Kalwarii Pacławskiej Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem, której patronami są błogosławieni Męczennicy z Pariacoto: Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski. To duchowe dzieło, które narodziło się z inicjatywy wiernych i zostało rozpoczęte oficjalnie przez franciszkanów, jest skierowaną do wiernych, którzy widząc współczesne zagrożenie terroryzmem, pragną modlić się o pokój na świecie oraz za wszystkich, którzy są zagrożeni z powodu terroryzmu.

Błogosławieni polscy misjonarze franciszkańscy, Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek, zostali zamordowani przez terrorystów z komunistycznej organizacji Sendero Luminoso (Świetlisty Szlak) 9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto w Peru.

Celem Krucjaty jest modlitwa o Boży pokój na ziemi przez wyzwolenie ludzkości z grzechu nienawiści, rodzącego podziały między ludźmi i narodami. Jest to również modlitwa w obronie przed różnymi formami terroryzmu. Także dziś, gdy na świecie nadal trwają konflikty zbrojne, wielu ludzi doświadcza przemocy przez różne formy terroryzmu i agresji, modlitwa różańcowa jest bardzo potrzebna.

W 5. rocznicę powstania Krucjaty Różańcowej w Obronie Przed Terroryzmem – 5 maja 2021 r. – zapraszamy na premierę̨ filmu pt. „KRUCJATA” (wersja w ośmiu językach), która będzie miała miejsce w sieci na kanale poświęconym Męczennikom z Pariacoto: youtube.com/MichaliZbigniew.

Już dziś zachęcamy do obejrzenia zwiastuna filmu:

Każdy może stać się uczestnikiem Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem, włączając do codziennej modlitwy różańcowej intencje o pokój i obronę osób zagrożonych terroryzmem za wstawiennictwem Męczenników z Pariacoto. Więcej informacji na temat tego dzieła oraz warunkach przystąpienia do niego znajduje się na stronie: krucjata.franciszkanie.pl.

Anna Dąbrowska
Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda