Home WiadomościZ kraju Owoce 20-lecia pracy Biura Prasowego Jasnej Góry

Owoce 20-lecia pracy Biura Prasowego Jasnej Góry

Redakcja

Z błogosławieństwem Bożym, wypełniając wolę trzech generałów i siedmiu przeorów Jasnej Góry, od 1 marca 2001 r. jako Biuro Prasowe Jasnej Góry zapewnialiśmy obsługę informacyjną sanktuarium i Zakonu Paulinów.

Współpracowaliśmy z redakcjami prasy katolickiej i świeckiej, rozgłośniami radiowymi, stacjami telewizyjnymi, wytwórniami audiowizualnymi w kraju i za granicą oraz portalami internetowymi. Wytworzyliśmy jako Biuro Prasowe stronę internetową www.jasnagora.com. Aktualnie znajduje się na niej ponad 13 tys. 200 wiadomości tekstowych, do których dołączonych jest ponad 374 tys. fotografii. W 3 tys. galerii zdjęciowych ilustrujemy wydarzenia jasnogórskie z minionego 20-lecia. Łącznie w galeriach znajduje się ponad 130 tys. zdjęć. Dla internautów i słuchaczy rozgłośni w kraju i za granicą wytworzyliśmy ponad tysiąc cotygodniowych, dźwiękowych audycji promocyjnych pt. „Jasna Góra zaprasza”. Dużą oglądalnością cieszy się 2 tys. 199 filmów i 1 tys. 230 przekazów telewizyjnych oraz 5424 relacji z Apelu Jasnogórskiego. Pozostawiamy jako ogólnie dostępny, wielki skarb medialny, dokumentujący ważne wydarzenia na Jasnej Górze.

Dziękujemy internautom z kraju i zza granicy za oglądalność strony informacyjnej Biura Prasowego Jasnej Góry www.jasnagora.com. W 2020 roku strona odnotowała 85 mln 278 tysięcy odsłon.

Wciąż za wielką łaskę Bożą poczytujemy sobie obsługę medialną dziedzictwa papieża św. Jana Pawła II, i pielgrzymek papieży: Benedykta XVI i Franciszka na Jasną Górę.

Dziś dziękujemy wszystkim za tak dobrą współpracę. Dziękujemy zwłaszcza rzecznikom prasowym Jasnej Góry, z którymi mieliśmy przyjemność pracować: śp. o. Mirosławowi Łukaszukowi, o. Robertowi Jasiulewiczowi, o. Sebastianowi Mateckiemu i, w ostatnim roku, o. Michałowi Leganowi.

Nasz trud przekazujemy jako zespół Biura Prasowego dla przyszłości w nowe ręce. Idzie nowe… „Przyjdą nowe czasy, wymagają nowych świateł, nowych mocy” (Stefan kard. Wyszyński).

o. Stanisław Tomoń, dyrektor Biura Prasowego z Zespołem

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda