Home WiadomościZ kraju 50 lat Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego MOST

50 lat Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego MOST

Redakcja

oblaci.plRok 2015 jest wyjątkowym rokiem dla Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego MOST z dwóch powodów: jako wspólnota obchodzimy 200-lecie urodzin księdza Bosko – twórcy Rodziny Salezjańskiej oraz 50-lecie samego Duszpasterstwa.

Jubileusz świętujemy cały rok, jednak główne uroczystości odbyły się w sobotę 18 kwietnia, rozpoczęte uroczystą Eucharystią, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny.

SDA MOST jest akademicką wspólnotą działającą przy wrocławskiej salezjańskiej parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego. Wszyscy absolwenci i obecni członkowie Duszpasterstwa, przeżyli niesamowity dzień w prawdziwie rodzinnej atmosferze – była radość, łzy wzruszenia, a także chwile refleksji, tym bardziej, że ponad 170 osób przyjechało specjalnie na tę okazję, bez żadnych zaproszeń – informacja była przekazywana drogą pantoflową, a jedyną zaproszoną osobą na tą uroczystość był ojciec naszej archidiecezji. Ksiądz Arcybiskup miał okazję poznać nasze Duszpasterstwo „od środka, poczuć salezjańską wspólnotę i świętować z nami jeden z najważniejszych dla nas momentów. Przez jeden dzień, dzięki tak licznym absolwentom zgromadzonym na uroczystościach mogliśmy doświadczyć MOSTu sprzed 50-lat, co było dla nas cenną lekcją historii, której nigdy nie zapomnimy, mając świadomość, że i my aktualnie tworzymy tę historię.

Byliśmy wzruszeni ilością osób, a także ich wspomnieniami i świadectwem. Zachęceni hymnem, którego nas nauczyli absolwenci Duszpasterstwa chcemy budować dalej MOST, który nas łączy, dzięki któremu jesteśmy jedno, a ziemia stała się dla nas cząstką nieba, ponieważ jak to się działo przez 50 lat i nadal trwa, w przestrzeni wspólnoty tworzą się przyjaźnie i małżeństwa oparte na solidnym fundamencie – na Bogu. W niedzielę 19 kwietnia od godziny 11:00 w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim MOST odbyła się druga część wspomnień.

Pomiędzy absolwentami a obecnymi Mostowiczami zawiązała się szczególna więź i jesteśmy przekonani o tym, że 55-lecie będzie równie wspaniałym przeżyciem i w jeszcze większym gronie będziemy mieli okazję świętować kolejne „urodziny”. Oczekując ze zniecierpliwieniem kolejnych jubileuszów życzmy sobie jak i innym duszpasterstwom oraz wspólnotom błogosławieństwa Bożego.

inf. SDA MOST
www.radiorodzina.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda