Home WiadomościZ kraju Misjonarze Świętej Rodziny: 50-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Góreckiej

Misjonarze Świętej Rodziny: 50-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Góreckiej

Redakcja

msf.opoka.org.plW niedzielę, 14 czerwca br. przeżywaliśmy 50-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz uroczyste ogłoszenie nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi NMP Niepokalanie Poczętej. Cieszy fakt, że w Eucharystii wzięło udział 5 biskupów: Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, który przewodniczył uroczystościom i wygłosił słowo Boże, Ks. Bp Jan Tyrawa – ordynariusz diecezji Bydgoszcz, Ks. Bp Krzysztof Wętkowski z Gniezna, Ks. Bp Jan Vokál – ordynariusz diecezji Hradec Králové z Czech i Ks. Bp Zygmunt Robaszkiewicz MSF – ordynariusz diecezji Morombe z Madagaskaru oraz blisko 100 kapłanów, w większości MSF, na czele z Ks. Generałem Edmundem Michalskim MSF, Ks. Wicegenerałem Augustinusem Purnama MSF i Ks. Asystentem Generalnym Bogdanem Mikutrą MSF.

Obecni byli także nasi bracia, klerycy i nowicjusze. Cieszy również obecność około 5-6 tyś. wiernych.

Pragnę podziękować Bogu i Matce Najświętszej za przeżycie tych uroczystości. Dziękuję również wszystkim, którzy się przyczynili do ich zorganizowania i przeprowadzenia na czele z Ks. Rektorem Kazimierzem Świderskim MSF i Ks. Ekonomem Józefem Bobełem MSF oraz całą wspólnotą w Górce Klasztornej. Dziękuję moim Asystentom z Zarządu Prowincjalnego. Dziękuję Klerykom i Nowicjuszom wraz z Moderatorami, wszystkim Współbraciom – przedstawicielom naszych domów zakonnych obecnym na tych uroczystościach, z kraju i z zagranicy. Dziękuję Ekipie Rekolekcyjno-Misyjnej, która przeprowadziła Misje Święte przed uroczystościami i tym, którzy wspierali nas modlitewnie.

Dziękuję Ks. Piotrowi Piksie MSF i wszystkim, którzy przyczynili się do postawienia na placu objawienia w Górce Klasztornej pomnika Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wspaniałe przeżycie tych uroczystości pokazuje piękno i siłę wspólnoty MSF zawierzonej Jezusowi przez Maryję oraz zjednoczonej ze sobą we wspólnej modlitwie i działaniu. Wszystkim za ich wkład i poświęcenie na wszystkich odcinkach z serca dziękuję.

Ks. Adam Józef Sobczyk MSF – Prowincjał

Za: www.msf.opoka.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda